A nyugis félhomályból egy rikító futurisztikus kupéval ébreszt a tárlat, és innentől kezdve egy darabig nem is vesz vissza a tempóból.
A következő terem annyi érdekességet tartalmaz, ami önmagában is elegendő lenne egy múzeumra.
Jobb oldalon pár érdekes versenyautó kapott helyet, természetesen a Toyota vonal megint kihagyhatatlan, de emléket állítottak annak is, hogy egykoron a holland királyi rendőrség rendelkezett a legnagyobb Porsche-flottával.
Ezzel először az amszterdami AutóRAI-n szembesítettek, de az óta több rendezvényen is összefutottam a rendőr-porschés nosztalgiaklub autóival.
De akad itt a 30-as évek Fordjából feltuningolt Hot Rod, és Rally győztes Toyota a 80-as évekből.
Személyes kedvencem a 026-os légellenállási értékű Sbarro Challange I és a Fiat-Saab platformra épített Maserati Medici tanulmány.
Utóbbi a Quattroporte III előfutára volt (utóbbit egyenesen az Italdesign Mérnökirodától vásárolta meg Lowman úr).
A civil XKSS-sel szemben parkoló Le Mans győztes Jag már átvezet a követező, modern versenyautókat tömörítő szekcióhoz.
Itt megint befigyel a Toyota kapcsolat és a tárlat egyik koronaékszere a szépreményű, de eléggé sikertelen Toyota Formula 1-es torpedója.
A 2009-es TF109-es. Személy szerint bennem mélyebb benyomást keltett a March hatkerekű F1-ese a 70-es évekből.
Viszont aki itt betér a versenyautókat tömörítő terembe, lát még érdekességeket indycartól NASCAR-on át Le Mans-ig.
Az emelet dramaturgiai csúcspontját az olasz autók tárlata jelentette számomra.
Nem csak a konkrét autók, de nálam a látványos színvilág és a diszkrét humor is betalált (Enzo közismert mondásával „Az aerodinamika azoknak való akik nem tudnak motort építeni”).
Teljesen természetes egy ilyen színvonalú tárlatnál az első utcai Ferrari (166-os, amelyet már az év elején Antwerpenben is megcsodálhattam).
Persze azért a versenyautók között akad pár érdekes ritkaság (mind az Indinapolisban Ascari alatt is leszerepelt Grant Piston Ring 375-ös). Az utcai Ferrarik egy része (275 GTB, 500 Superfast) Bernát holland koronahercegé volt (nemzeti múzeum ugyebár : )).
Ezek után nehéz lenne fokozni a hangulatot. Nem is tesznek rá kísérletet. Jön a levezető szakasz, bársonyos félhomályba burkolózó emléktárgyakkal és trófeákkal. Szükség is volt erre már nagyon… : ).
Most pedig következzen a szokásos retorikai szünet…. És katt!